Fotografia i Architektura Zabrza

 

 • Curig
 •   

  Kontakt

   

    Pejzaże  niedostrzegane, czyli to co wokół nas                 2009-05-01 10:34:49

  Próba pokazania niedostrzeganych  na ogół pejzaży miejskich, oraz detali architektonicznych podlegających naturalnemu procesowi przemijania.

    Absolutnie nie mogę powiedzieć abym był architektem, a tym bardziej znał się w sensie zawodowym na architekturze. Jestem fotografem i jest to po prostu jedna z dziedzin mego zainteresowania. Dostrzegam to co staje przed mym obiektywem i jako fotograf potrafię zarejestrować, Przez prawie pięćdziesiąt lat jakie spędziłem w Zabrzu przypominam sobie wiele detali i obiektów które dawno zapomniano, a młodzi ludzie nawet nie słyszeli o nich, choć z drugiej strony nawet  nie wiem czy ich to interesuje... ale dla tych paru ciekawych może warto ?

  Wiele znanych i opisanych w literaturze Budynków i rozwiązań architektonicznych mających swe początki lub kontynuacje w Zabrzu znajduje rozwinięcie w lincach na tej stronie. tz. architekci -Dominicus Böhm, Hans Pelzig, Hans Scharoun, Erich Mendelsohn i Max Berg, Tadeusz Michejda Zabrze jest też obszarem doświadczalnym na którym bardzo wiele uwczesnych pionierskich myśli w tej dziedzinie znalazł odzwierciedlenie w rzeczywistości, a tutejsze doświadczenia często przenoszono na inne tereny .